Očista čriev: záloha zdravia

Všetci poznáte príslovie: čistota pol života. Neviete si ani predstaviť, nakoľko je toto príslovie pravdivé, pokiaľ ide o vnútornú čistotu tela. Z tohto dôvodu sa odporúča použiť program očisty hrubého čreva.


Ak sa pozriete do kúpeľne ktorejkoľvek rodiny, určite tam nájdete veľa kozmetických prípravkov. Na očistu tela, pleti, rúk, nôh, vlasov, tváre a zubov sa používajú rozmanité produkty. Ani množstvo liekov v domácej lekárničke nie je malé,  najmä ak do toho zarátame aj takzvané potravinové doplnky a vitamíny, a samozrejme aj  liečivé bylinky. Toto všetko sa môže stať nadbytočným, ak aplikujete program očisty čreva, a zbavíte sa odpadových látok, nahromadených v hrubom čreve.  

Prečo je potrebný program  očisty čreva?

Nech človek venuje akúkoľvek veľkú pozornosť svojmu  zdraviu a správnej výžive, kým dospeje, v tele sa nahromadia aj látky, škodiace zdraviu, alebo brániace normálnemu fungovaniu tela, čo automaticky výrazne znižuje pocit pohody. Tento škodlivý proces pôsobí nebadane, postupne vyvíja svoje účinky, takže si ho ani nevšimnete, a myslíte si, že nemáte ťažkosti. Existuje však veľa príznakov, ktorých sa môžete ľahko zbaviť pomocou kúry na očistu čreva. Nemôžete si však byť istí, či vo vašom tele nebudú žiadne škodlivé látky, ani keď konzumujete mäso doma dochovaných zvierat a vlastnoručne vypestovanej zeleniny a ovocia. Škodlivé látky sa časom nahromadia v organizme a spôsobia miernejšie alebo vážnejšie ťažkosti. Použitie vhodnej  kúry na čistenie čriev môže  výrazne zmierniť tieto ťažkosti a v mnohých prípadoch ich aj úplne eliminovať. Existuje mnoho zdanlivo neškodných, nanajvýš nepríjemných príznakov, ktoré pominú vďaka programu očisty čreva. Počas aplikovania programu očisty čreva však nezmiznú len tieto nepríjemnosti. Pomocou programu očisty čreva, ktorý je starostlivo naplánovaný, môžete zabrániť prepuknutiu závažných ochorení.

Varovné príznaky

Existuje rad príznakov, ktoré vám môžu naznačiť, že nastal čas na prečistenie čriev. Ak pocítite z týchto príznakov čo i len jeden – dva, potom je to dostatočný dôvod na aplikovanie programu očisty čriev. V dospelosti sa už takmer u každého jedinca vyskytnú problémy s trávením. Niektorí ľudia majú zápchu, iní častú hnačku, nadúvanie, pálenie záhy, problémy s nadmernou hmotnosťou, alebo naopak, s extrémnou podváhou. Na tieto tráviace poruchy môže byť správnym riešením práve program očisty čriev. Niekedy sa objavia také príznaky, ktoré na prvé pohľad nemusia súvisieť s daným stavom hrubého čreva. Takýmito príznakmi môžu byť napríklad kožné lézie, časté bolesti hlavy, únava alebo všeobecná náladovosť. Často aj tieto príznaky môžu byť eliminované pomocou programu  očisty čriev. Mnohokrát aj v pozadí častých ochorení – nachladnutia, chrípka – stoja nahromadené usadeniny, nánosy v hrubom čreve. V týchto prípadoch môže takisto pomôcť program očisty čreva.

Prečo je dôležité aplikovať program očisty čreva?

Za normálnych okolností, keď jedlo prechádza tráviacim traktom, živiny sa absorbujú, a splodiny sa vyplavia z tela. Vyplavenie splodín z organizmu však nie je dokonalé. Časť splodín  sa prisaje na stenu hrubého čreva. Tieto usadeniny nielenže bránia vstrebávaniu živín, aj škodliviny sa môžu z nich opäť  aktivizovať. Podstatou programu očisty čreva je odstránenie  usadenín z hrubého čreva. Odstrániť usadeniny je dôležité najmä preto, lebo sa tu môžu usadiť aj rôzne škodlivé baktérie a parazity. Počas očisty čriev sa uvoľnia a vyplavia aj usadené škodlivé látky, prípadne parazity. Počas očisty čriev sa uvoľnia odpadové látky, prípadne parazity, ich vajíčka a larvy. Telo sa zbaví tých látok, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť normálne trávenie a vstrebávanie, alebo otráviť telo. Pomocou programu očisty čriev sa optimalizujú tráviace procesy,  živiny sa využijú s oveľa väčším efektom a budete sa cítiť celkove lepšie.

Program očisty čreva nemusí byť spojený s nepríjemnosťami

Väčšine ľudí sa pri počutí termínu program očisty čreva vybaví výplach čriev v nemocnici za nepríjemných podmienok, sprevádzaný utrpením. Aj mimo nemocnice je súčasťou programu očisty čreva vyprázdnenie, ale zďaleka nie  také intenzívne ako pri postupe v nemocnici. Je ťažké tieto procedúry zladiť s každodenným náročným programom. Niektoré metódy čistenia čriev uplatňujú aj dodržiavanie špeciálnej diéty, možno je potrebné držať aj hladovku, osobitnú pozornosť venovať dodržiavaniu predpisov. Môže to byť ťažké a nepríjemné. Bohužiaľ, v mnohých prípadoch ani v súlade s predpismi a  nepríjemnými vedľajšími účinkami  nie je program očisty čreva dostatočne účinný. Neprináša požadovaný efekt, ani dôkladnú očistu, ani pocit oslobodenia, spojený s prečistením organizmu. Ak ste už zažili  akúkoľvek  vyššie uvedenú nepríjemnosť, ​​neaplikovali ste vhodný prípravok na očistu čriev, pretože za normálnych okolností prebieha očista čreva oveľa jednoduchšie.

Čo ponúka efektívny program očisty čreva?

Program očisty čreva je absolútne účinný a napriek tomu veľmi šetrný. Jeho používanie je plne kompatibilné s každodennými povinnosťami, nie je potrebné meniť žiadne návyky, ani  stravovanie. Na základe skúseností aplikácia programu očisty čreva neprináša okamžitú reakciu. Očista čriev sa odporúča po dobu troch mesiacov. Táto doba je nutná na odstránenie toxínov, odpadových  látok, nadobudnutých počas rokov. Počas aplikácie programu očisty čreva zmiznú tráviace a vyprázdňovacie problémy, bolesti a nepríjemnosti, ba dokonca aj  najodolnejšie ťažkosti.  V počiatočnej fáze programu očisty čriev je krátku dobu pozorovateľný nepríjemný pocit, ktorý však čoskoro vystrieda pocit oslobodenia. Ľudia, absolvujúci očistu čreva sú plní energie, neúnavní a cítia sa uvoľnení, odpočinutí. Bolesti hlavy, migrény zmiznú, pokožka  sa stáva pevnejšia, vlasy zdravšie. Vyplavením odpadových látok vďaka kúre na očistu čriev  sa organizmus stáva ľahší, brucho plochejšie. Počas kúry sa z tela vyplavujú parazity, škodlivé baktérie, zmizne infekcia candida, a takisto aj niektoré alergické reakcie.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email