Ploché brucho bez hladovania | Očistou čreva

Ploché brucho je estetické, pre mnohých je to splnený vytúžený sen, robí človeka príťažlivejším a zdravším. Dosiahnuť ploché brucho je dôležité aj pre tých,  ktorí ho nechcú mať svalnaté. Bez plochého brucha môžeme zabudnúť na módne výstrelky, napr. po pupok siahajúci top, tenké tričká, tesné džínsy a bikiny.


Navyše, aj niektoré kusy  bežného oblečenia je vylúčené nosiť bez plochého brucha, ako sú napríklad sukne, úzke nohavicové kostýmy. Aj z tohto vidieť, že ploché brucho by bolo ideálne pre každého. Pri dodržiavaní určitých pravidiel je však tento cieľ pre kohokoľvek dosiahnuteľný.

V záujme dosiahnutia plochého brucha je potrebné brať do úvahy nasledujúce faktory:

• Spaľovanie tukov

• Formovanie brušného svalstva

• Zdravé stravovanie

• Detoxikácia

• Vyhýbanie sa stresu

Ploché brucho dosiahnuté spaľovaním tukov

Dôležitým faktorom pre dosiahnutie plochého brucha je spaľovanie tukov. Pretože neexistuje žiadne lokálne odbúravanie tukov, vyberme si na spálenie tukov niektoré aerobické cvičenie.

Môže to byť beh, skákanie na švihadle, jazda na bicykli, skákanie na trampolíne, chôdza po schodoch.

Pomocou týchto praktík nedosiahneme len ploché brucho, ale každá časť tela sa zbaví prebytočných tukov. Intenzívny, neustály pohyb je dobrý nielen na dosiahnutie plochého brucha, ale posilňuje aj srdce, zlepšuje krvný obeh, urýchľuje metabolizmus, zmierňuje napätie a urýchľuje chudnutie.

Budovanie brušného svalstva – základ pre ploché brucho

Podmienkou plochého brucha je, že aerobické cvičenie premení spálený tuk na pevné svalstvo.

Ploché brucho nevznikne len spaľovaním tukov, pretože od nahromadenej  nadmernej hmotnosti vzniká ovisnutá koža. Za účelom dosiahnuť svalnaté a ploché brucho vykonávajme také cvičenia, ako je sed-ľah, zdvíhanie nôh a brušné cvičenia. Nie je nutné cvičiť niekoľko hodín denne. Začať môžeme v každom veku, a pár minút denne stačí na rozvíjanie brušného svalstva.

Zdravá výživa a ploché brucho

Za účelom dosiahnutia a udržania plochého brucha je veľmi dôležité, aby sme dodržiavali taký jedálny lístok, ktorý je zdravý a nespôsobuje ukladanie tukových zásob.

Vyberme si stravu, založenú na uhľohydrátoch, ako je Paleolit, Atkins, Zóna, alebo South Beach diéta. Veľmi dôležité je  vynechať  konzervačné látky a farbivá, treba sa vyhnúť nadmernému soleniu, pretože tieto spôsobujú zadržiavanie vody a nadúvanie. Pime čo najviac vody, najlepšie čistenej alebo uhličitej minerálnej vody. Prostredníctvom dostupných nealkoholických nápojov sa dostáva do tela veľa cukru a konzervačných látok, ich konzumácia je nezdravá a môže zmariť naše úsilie dosiahnuť ploché brucho.

Detoxikácia na dosiahnutie plochého brucha

Ploché brucho a detoxikácia? Na prvé počutie to znie divne. Zaujímalo by ma, ako  súvisí  ploché brucho s detoxikáciu?

Zdravie začína v čreve! Mať ploché brucho je nielen módne, ale je dôležité aj z hľadiska zdravia. Ploché brucho je úzko späté s dobrým črevným fungovaním a zdravou črevnou flórou. V našich črevách sa nachádza 70 % imunitného systému.

Tvary brucha

Franz Xaver Mayr – rakúsky lekár diagnostikoval tvary brucha, ich veľkosť, formu a rôzne choroby.

Vydutie nad pupkom

Keď sa na povrchu plochého brucha  nad pupkom objaví vydutie, to je stav črevného plynu. Napnutie brušnej steny črevným plynom  je výsledok hniloby a fermentácie. Ľahké črevné plyny stúpajú smerom k pupku a keď brušná stena nie je dosť pevná, tak celé brucho vyzerá ako nafúknutý balón.

Vydutie pod pupkom

Ak je na povrchu brucha vydutie pod pupkom, je to príznak toho, že sa tam nachádza stolica, lebo sa tu nahromadil odpadový materiál. Po čase sa tento materiál vyformuje do zástery a miesto plochého brucha má človek podobu klokana.

Špicaté brucho

Keď má brucho špicatú formu, je to znak zápalu, brucho je citlivé už aj na dotyk. Zápaly a kŕče sú obrannou reakciou čriev. Ploché brucho je v tomto prípade už minulosťou. Zadržiavanie vody sa zvyšuje v dôsledku upchatého lymfatického obehu. Tí, ktorí takto trpia,  okamžite  musia začať s očistou čreva! Nahromadené toxíny a zadržiavaná stolica ešte stupňujú príznaky, a preto treba okamžite konať nielen kvôli plochému bruchu, ale v záujme zdravia.

Vydutie pod a nad pupkom

Keď sa brucho vyduje pod aj nad pupkom, ide o pneumatiku. Zhora sa vydúva brucho kvôli plynom, zdola kvôli zadržiavanej stolici. V tomto prípade sa ploché bruchu zdá nedosiahnuteľné, ale vhodnou detoxikáciou a  stravou sa to dá napraviť.

Ploché brucho nie je len otázkou estetiky. Črevá je niekedy potrebné vyčistiť, pretože odpadový materiál môže spôsobiť vážne zažívacie ťažkosti.

Nahromadené komplikácie

V prípade zápalu a čriev naplnených výkalmi a plynmi sa kombinujú vydutia a zápalové situácie – vznikajú rôzne nepríjemné komplikácie.

Vážne zdravotné problémy naznačuje obezita postavy typu jablko Za uloženým tukom nájdeme rovnako črevné plyny, nahromadené výkaly a zápal, čo ešte  zvyšuje riziko v tomto smere. Nie je ani krásne, ani zdravé ovisnuté brucho, plné tuku, ale stále je tu spôsob, ako z tohto stavu von a ako dosiahnuť ploché brucho. V tomto prípade treba začať očistou čreva, detoxikáciou alebo hocijakou diétou.  .

Očista čreva vhodným spôsobom

Z vyššie uvedeného vyplýva, že keď pod vplyvom času niekto stratí svoju štíhlu postavu, to nie je prirodzené, ako ani obezita nie je normálna.

Aj v strednom veku si môžeme udržať ploché brucho, netreba k tomu nič iné, len dobré zdravie, čistý črevný trakt. Výkaly uložené v črevnom trakte treba  niekedy odstrániť. Správnou očistou čreva a detoxikáciou vieme upraviť trávenie, aj imunitný systém, ba dokonca aj ploché brucho, čiže estetický vzhľad.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email