Detoxikáciou proti stresu

Mnohí z vás spozornejú pri tomto výroku, ale keď sa nad tým zamyslíte, uvedomíte si, že tento uponáhľaný svet vás donúti mnohokrát do seba napchať čokoľvek,  aby ste potlačili alebo zniesli každodenný stres.


Sú ľudia, ktorí psychologickú záťaž zaháňajú maškrtením, niektorí sa utiekajú k alkoholu, alebo nikotínu, užívajú rôzne sedatíva a tým otravujú svoj organizmus. Samozrejme, dlhodobé užívanie omamných látok, alebo liekov sa vypomstí, pretože obsahujú škodlivé chemikálie a antioxidanty, ktoré môžu spôsobiť závažné ochorenia, dokonca aj predčasnú smrť. Preto nie je na škodu občas pomôcť organizmu a detoxikáciou vykonať v tele „veľké upratovanie“.

Pôst

Najpopulárnejšou metódou detoxikácie je pôst tekutinou, ktorý môžeme aplikovať ovocnými šťavami, čajom, rovnako aj čistou vodou. Pojem pôst používa  mnoho ľudí mylne, pretože na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nie je to stav nedostatku. Je reč o tom, že počas pôstu sa neprijíma žiadna pevná strava, len tekutiny. Historické príklady dokazujú, že pôst možno použiť aj na rýchly nárast duševnej výkonnosti: Ježiš Kristus, Budha alebo Gandhi  sa postili, zabezpečiac si tak duševnú sviežosť. Počas jedného pokusu v rámci detoxikácie sa účastníci rozhodli popri  10-14 dňovej detoxikácii prejsť päťdesiat kilometrov za deň. Výsledkom bol úbytok váhy v priemere päť až sedem kíl, ale ešte dôležitejšie bolo výrazné zvýšenie kondície a vytrvalosti. Počas pôstu, spojeného  s detoxikáciou zanechajte všetky závislosti, čokoládu, cigarety, alkohol, navyše v tomto prípade zabudnite na každodenné rituály a venujte sa len svojmu vnútru. Detoxikáciu cez močový mechúr zabezpečí množstvo vypitých tekutín,  cez pokožku sa vďaka poteniu  uvoľnia z organizmu toxíny, zatiaľ čo pľúca udržiava v kondícii pohyb.  Samozrejme, počas pôstu sa zbavíte aj duševných škodlivín, budete pokojnejší, vyrovnanejší.

Čo jesť?

Pripravte sa na pôst jednoduchými, ale výdatnými porciami jedla a naplánujte si odopieranie stravy na tri až päť dní. Celkové trvanie pôstu je sedem až osem dní, vrátane prípravnej aj záverečnej fázy. Pokiaľ je to možné, počas detoxikácie použite produkty alebo doplnky stravy, pomáhajúce detoxikácii, tieto totiž pomáhajú doplniť nedostatok vitamínov, stopových prvkov a tráviacich enzýmov.

 

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email