Prirodzená starostlivosť o pokožku | Bambucké maslo pokožku rozmaznáva a stará sa o ňu

Mnohokrát robíme chybu, ak sa staráme len o tie časti pokožky, ktoré sú viditeľné: rozmaznávame svoju tvár a dekoltáž, ruky a v letnom období aj nohy žiariace v sandálikoch. Ostatné časti tela však máme tendenciu zanedbávať. Naša pokožka vyžaduje starostlivosť všade a preto je dobré vsadiť na prírodné telové mlieka.


Je pravda, že priamym vplyvom vonkajšieho prostredia sú bezprostredne vystavené ruky a tvár, zvyšok tela je chránený oblečením. To však neznamená žiadnu výhodu: látka znemožňuje pokožke dýchať, v tkanivách šiat zostávajú zvyšky čistiacich prostriedkov, ale podráždenie pleti môže spôsobiť aj samotné oblečenie. V chladných dňoch dobre padne ponorenie sa do teplého kúpeľa, v sparných dňoch zase poteší osvieženie v podobe rýchlej sprchy: ak však počas osobnej hygieny nepoužívate správne hygienické prostriedky, nepomáhate ničomu inému, len svojmu dobrému pocitu pri kontakte s mydlami a sprchovými gélmi.

Celková starostlivosť o pleť: každý deň

Zachovať si večnú mladosť je len bájnym snom, isté však je, že keď nehydratujete a nevyživujete svoju pleť pravidelne, stáva sa oveľa skôr nepružnou, vráskavou. Práve preto by sme mali venovať pozornosť celej ploche pokožky, starať sa o ňu pravidelne každý deň a používať prípravky s obsahom prírodných látok bez prímesi rôznych chemikálií.

Rozmaznávajúce bambucké maslo

Bambucké maslo ošetruje pokožku jemne, ale napriek tomu účinne. Možno ho nájsť v kozmetickýh prípravkoch ale aj v mnohých dermatologických prostriedkoch. Podporuje hojenie rán, zmäkčuje drsné a odumreté čiastočky pleti, ktoré sa tak stávajú ľahko odstrániteľnými. Je silným antioxidantom, spevňuje a udržuje elasticitu pokožky, stimuluje zvýšenú tvorbu elastínových a kolagénových vlákien.

Spomaľuje tvorbu vrások a prirodzené starnutie pleti

Dve najčastejšie príčiny starnutia pleti sú v pokožke prebiehajúce zápalové procesy a úpal. Bambucké maslo prispieva k udržaniu mladej pleti, keďže má vysoký obsah vitamínu E- zmierňujúceho zápaly, vitamínu A- urýchľujúceho regeneráciu kožných tkanív, ako aj kyseliny škoricovej, ktorá ochraňuje pokožku pred škodlivým slnečným žiarením. Na pokožke vytvára tenký a na dotyk príjemný film, odolný proti fyzikálnym vplyvom škodlivého UV žiarenia a vode, čím ju pomáha výdatne hydratovať a predchádzať tvorbe vrások. Klinická štúdia podrobila prieskumu vzorku tridsiatich dobrovoľníkov vo veku 29-82 rokov, ktorí si po dobu 4-8 mesiacov vtierali do pokožky prípravky s obsahom bambuckého masla. Výsledky výskumu ukázali, že viac ako polovica zúčastnených potvrdila menší výskyt vrások a celkové zlepšenie textúry kože.

Čo hovoria odborníci?

Podľa výskumov univerzity Université d’Abomey-Calav Faculté des Sciences Agronomiques je protizápalový účinok bambuckého masla extrémne vysoký, aj preto je vrelo odporúčané ľuďom s citlivou pokožkou.

Viete, že?

V Afrike sa bambucké maslo ako výňatok z jedlých plodov bambuckého stromu používa už po stáročia ako jedlo, pri liečbe poranení, na tíšenie bolesti, v starostlivosti o pleť, ale aj na svietenie. Už za čias Kleopatry je vo viacerých prameňoch spomínané ako cenný kozmetický prípravok.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email