Prírodná starostlivosť o pleť s domácimi elixírmi! Žiarte ako hviezdy!

Veľa ľudí ani nevie, aký má typ pleti, takže nedokážu určiť ani to, ako vedia prirodzene hydratovať svoju pleť. Zavalilo nás množstvo reklám, dômyselné ovplyvňovanie vedomia postupným „presviedčaním“ pomaly preniká do nášho myslenia a my pomaly a takmer bez povšimnutia minieme svoje platy na drahú kozmetiku. Čítal niekto vôbec niekedy, z čoho je vyrobená kozmetika, ktorú používa? Prečo si myslíte, že to, čo kupujete, slúži vášmu zdraviu?


Prírodná starostlivosť o pleť zaručene bez chemikálií

Vyskúšali ste už takmer všetky krémy, ale výsledok vás vôbec neuspokojil? Je čas vyskúšať niektoré domáce praktiky, veď prírodná starostlivosť o pleť je zaručene bez chemikálií. Urobte si ľahko domáce výživné, lacné a prijateľné pleťové elixíry, ktoré sú vyrobené z prírodných surovín. Bezpečne môžem povedať, že vďaka mojim tipom vaša pleť skrásnie, ak ich príležitostne použijete.

Zábal z kokosového oleja

Rozptýľte na svojej tvári každý večer pred spaním ¼ šálky kokosového oleja. Kokosový olej má antibakteriálne a protiplesňové účinky, takže tento elixír pomôže vašej problematickej pleti. Okrem toho pomáha udržiavať vláčnosť, pružnosť a mladistvý vzhľad pleti. Odporúčam používať za studena lisovaný kokosový olej.

Zábal z mrkvy

Nastrúhajte jednu väčšiu mrkvu a takto nastrúhanú zmiešajte s lyžicou medu. Mrkva je výborná proti vráskam, pretože má veľmi vysoký obsah vitamínu A. Vitamín A je totiž proti vráskam najúčinnejšie pôsobiacou látkou.

Zábal z droždia

Zmiešajte 1 kus bio droždia s takým množstvom vlažného mlieka, aby ste dostali zmes konzistencie pasty. Čerstvé droždie zvyšuje prietok krvi v pokožke, obsah vitamínu B zase posilňuje pokožku a drobné vrásky z nej zmiznú.

Starostlivosť o pleť a výživy

V predchádzajúcich článkoch som sa  zmienil o tom, že krása našej pleti závisí od našej vnútornej čistoty. Sme to, čo zjeme! Nemožno dostatočne zdôrazniť, aká dôležitá je denná konzumácia 2,5 litra čistej vody, strava bohatá na zeleninu a ovocie, zanechanie konzumácie mäsa a mliečnych produktov živočíšneho pôvodu. Je pravda, že vegánstvo je oveľa viac, než stravovacia forma, ale ak ste ostražití, určite ste sa už dočítali, že vegánska strava skrášľuje pokožku.

 

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email