Mydlo z kokosového oleja | Účinný pomocník v boji proti ekzémom

Ekzém je jednoducho trápenie a často sa nezaobíde bez bolestivých príznakov –  začervenanej, šupinatej, napätej a zhrubnutej pokožky. Každý z nás by sa takýchto príznakov rád zbavil čo najskôr. Dobrou správou je, že existuje aj prírodná cesta ich odstránenia. Jednou z nich sú mydlá z kokosového oleja, ktorým sa darí úspešne zmierňovať tieto príznaky.

 

 

Akou silou sa ekzém navonok prejaví, závisí od jeho typu a závažnosti. Zjaviť sa môže na ktorejkoľvek časti tela, najčastejšie sa však objavuje na rukách, nohách a na tvári. Liečeniu ekzému napomáhajú aj správne zvolené prípravky osobnej hygieny.

Najlepšie riešenie na citlivú pokožku a mikrovrásky

Výťažok zo semien kokosovej palmy – Cocus nucifera – kokosový olej, je v porovnaní s ostatnými prírodnými olejmi najviac obľúbeným v kozmetike a v starostlivosti o pleť. Keďže obsahuje vo veľkom množstve vitamín C- ako aj mastné kyseliny, je vhodný aj na citlivú pokožku. Podnecuje tvrobu kolagénu, vďaka čomu dokáže odstrániť jemné vrásky v okolí očí a pier. V boji s mikrovráskami sa kokosovému oleju nevyrovná nič. Je vhodný aj ako prevencia, predchádza totiž vzniku hlbších vrások.

Účinný aj proti ekzémom a alergiám

Kokosový olej lisovaný za studena je účinným antioxidantom, minimalizuje zápaly, omladzuje pokožku – viaže na seba voľné radikály – a popri jeho ukľudňujúcim účinkom je treba spomenúť aj jeho schopnosť ničiť baktérie, vírusy a hubové ochorenia a regenerovať bunky. Zvyšuje prietok krvi v kapilárach, čím organizmus prekrvuje a okysličuje bunky, čo výrazne pomáha pri hojení rán. Chráni pokožku pred toxickým vplyvom prostredia, zjemňuje jej poškodené časti a pôsobí ako stimulátor buniek – predovšetkým pri škodlivom slnečnom žiarení. Preto nie je žiadna náhoda, že kokosový olej významne prispieva k zmierňovaniu príznakov alergií, ekzémov a prejavov infekčných kožných chorôb a samozrejme, predchádza ich vzniku.

Je určený aj pre mužov

Aj keď ekzémy a alergie vo väčšej miere postihujú ženy, ani muži neostávajú voči nim imúnny. Podstatné je to, že na kvalitu pokožky vplýva aj produkcia testosterónu. Pokožka mužov je približne o 20 percent celistvejšia, hrubšia a mastnejšia ako u žien. Aj preto je nástup vrások a prípadný výskyt príznakov ekzému odlišný. Neznamená to však, že muži tak môžu zanedbávať starostlivosť o svoju pokožku. Ani oni sa nevyhnú každodennému vplyvu životného prostredia, a znášať môžu aj dôsledky nesprávneho stravovania sa. Vo vyššom veku sa tiež v dôsledku prudkého zníženia produkcie testosterónu stáva ich pokožka citlivejšou.

Najlepšie je mydlo

Osobná hygiena zohráva dôležitú úlohu pri liečbe ekzémov a kožných chorôb. Zlý výber šampónu, sprchovacieho gélu alebo mydla dokáže podstatne zhoršiť ich príznaky. Aj preto sa odporúča používať mydlá s prídavkom kokosového oleja, tieto totiž súčasne čistia i liečia poškodenú pokožku. A to všetko bez vedľajších príznakov.

Čo na to odborníci?

Odborníci z University of California podrobili skúmaniu prípravky s obsahom kokosového oleja, mlieka a prípravky s čiastočkami zlata. Dospeli tak k záveru, že tieto tri zložky navzájom účinne dokážu zmierňovať príznaky kožných chorôb. Kokosový olej obsahuje kyselinu laurinovú, ktorá v kombinácii s mliekom pomáha minimalizovať poškodenia kože, kým nanočiastočky zlata po spojení s účinnými látkami podnecujú blahodarný vplyv mikročiastočiek kyseliny laurinovej. Skúmaná vzorka je tak zjavne efektívna na liečbu suchej, popraskanej a svrbením sužovanej pokožky.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email