Zmenou životného štýlu za prežitie

Nie je ľahké písať o téme, na ktorú je možné hľadieť z niekoľkých uhlov a tak určujú  jeden celok. Zmena životného štýlu  a mnoho vedomých rozhodnutí spočíva na vedecky zistených skutočnostiach a okolnostiach.


Všeobecne platí, že v živote každého človeka dôjde k vedomej zmene životného štýlu až keď  sa objaví nejaká choroba. Bohužiaľ, vo väčšine prípadov je to len rýchle hasenie požiaru a vôbec nejde o prevenciu.  Cieľom zmeny životného štýlu by mala byť perspektíva dlhšieho, zdravšieho a šťastnejšieho života.

Nech žije zdravie, zmena životného štýlu, zdravší život!

30. apríl 2016,  Balatonfüred, som aj ja svojou prítomnosťou zastupovala tábor zdravo žijúcich ľudí na bežeckých pretekoch World Run 2016 (viac ako 1500 štartujúcich,  takmer 25.000 prebehnutých  kilometrov, skvelá atmosféra a skvelé slnečné počasie), na ktoré som sa vedela pripraviť vďaka Clean Inside detoxikačnej kúre. Za znovuoživenie energie som zaviazaná tejto rodine produktov. Po skončení pretekov na prechádzke s kamarátkou v parku som sa ocitla zoči-voči faktu pri stretnutí so známym,  aké je smutné a bolestné, že k zmene životného štýlu sme nútení pristúpiť až keď nás donútia životné situácie. Balatonfüred, Štátna kardiologická klinika. M. Otto, pacient tejto kliniky tu absolvuje rehabilitáciu po operácii bypassu, ináč povedané po operácii ischemickej choroby srdca. Operácia ischemickej choroby srdca je vážny chirurgický zákrok u pacientov, ktorých už nie je možná medikamentózna liečba v prípade tohto vážneho ochorenia, aterosklerózy. V pozadí tohto ochorenia stojí  ukladanie tuku a vápnika v cievach, v závažnejších prípadoch ide o   preklenutie zúženia vencovitých tepien – krvných ciev, ktoré zásobujú srdce. Vývoj srdcových problémov je rozšírený ako po celom svete, tak aj v našej krajine. V pozadí stojí väčšinou nevhodná výživa a sedavý spôsob života.

V dnešnom modernom svete nie je dostatok času ani dostatočný záujem o prechod na zdravú výživu. M. Otto, pacient Štátnej kardiologickej kliniky,  podľa vlastného vyjadrenia si už pred operáciou srdca uvedomil dôležitosť zmeny životného štýlu. Počas nášho rozhovoru nám vyrozprával, kedy a ako sa jeho život zmenil. Prvý krok bolo uvedomenie si dôležitosti významu vynechať biely cukor z jedálnička, a nahrádza ho momentálne konzumáciou ovocia. Zaviedol pravidelnú konzumáciu ovsených vločiek, týchto pomaly vstrebávajúcich sa sacharidov, ktoré napomáhajú správnemu fungovaniu metabolizmu. Vynechal konzumáciu červeného mäsa a vnútorností. Pomalými krokmi kráča po chodníčku zmien, ale ako mnohí z vás vedia, premena každého zlého návyku na dobrý je časovo náročná, nedá sa očakávať okamžitá zmena. Tieto zmeny životného štýlu sú založené na uvedomení si nutnosti zmeny.

Počas nášho rozhovoru som mu kládla otázky, na ktoré nebol pripravený. Prečo je pravidelná detoxikácia taká  dôležitá?

Otto bol, tak ako mnoho iných, menej informovaný o dôležitosti detoxikácie, a to napriek skutočnosti, že detoxikácia je v súčasnej dobe nevyhnutná pre zdravo žijúce osoby. V našom tele sa nahromadené toxíny a jedovaté splodiny nevyplavia samovoľne, môžu byť odstránené jedine detoxikáciou, inými slovami očistou čreva. Ale prečo by mala byť dôležitá pravidelná očista? Vďaka pokročilosti vied ľudstvo robí obrovské pokroky míľovými krokmi, zároveň však je zdravie človeka vystavené aj  mnohým nepriaznivým účinkom. V dôsledku nedostatku detoxikácie uvoľňujeme cestu rakovine a vzniku kardiovaskulárnych chorôb. Aj keď sa organizmus snaží včas avizovať artritídou, alergiou, obezitou, kožnými problémami, bolesťami hlavy, únavou, zažívacími ťažkosťami alebo dokonca oslabeným imunitným systémom, predsa neurobíme nič, aby sme včas zakročili. Ottovi som navrhla použitie Clean Inside programu, ktorý slúži rovnako na detoxikáciu čriev a liečby súčasne. Pacient uviedol, že sa pokúšal vyčistiť si organizmus od toxínov a jedov  kremelínovými kapsulami, ale necítil pri užívaní žiadnu príjemnú zmenu. Rozprávala som mu o detoxikačnej kúre Clean Inside, ktorá je skvelá pre domáce použitie a ponúka veľkú pomoc pri detoxikácii. Počas užívania nie je potrebné držať ani pôst ani diétu. Produktový rad je založený na 100% prírodnej báze a je bez laktózy. Otto bol obzvlášť potešený, pretože trpí citlivosťou na laktózu. Kúra tiež pomáha zmierniť príznaky alergie, pomáha pri chudnutí, čo eliminuje celý rad zažívacích ťažkostí.

Je nutné včas rozpoznať dôležitosť významu zmeny životného štýlu! V záujme zachovania vlastného zdravia venujme čas na zachovanie vlastného zdravia. Žime vedome, jedzme zdravo, pravidelne sa pohybujme a žime v harmónii.

Článok napísala: Beatrix Ács, tréner zdravého životného štýlu

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email