Z dievčaťa s kýlovým pásom modelka, neskôr trénerka životného

Dievčina z Nógrádskeho kraja, vyrastala na tomto, dnes slávnom budhistickom pútnickom mieste, v Becske. Malá dedina, kde sa teraz obráti tisíce ľudí každé leto, aby obdivovali budhistický chrám, bola domovom Bey Ács, ktorej životný príbeh nie je zvyčajný. Ako hosť RTL Klubu v programe Fókusz otvorene a úprimne hovorila o svojej minulosti.


Písal sa rok 2000, keď vtedy 14-ročná študentka žila svoj život s kýlovým pásom. Sny dospievajúceho dievčaťa sa šmahom zrútili, veď sa chystala na bežeckú dráhu. Bea bola už odmalička závislá na behu, zúčastnila sa nespočetných pretekov, až kým sa neobjavili problémy s chrbticou. Spočiatku chodila na fyzikálne terapie, prišiel zákaz športovania, kýlový pás, rehabilitácia v Národnom rehabilitačnom centre. Bolesť však nezmizla, v roku 2007 a 2009  absolvovala dve závažné chirurgické operácie chrbtice, počas ktorých jej upevnili stavce skrutkami.

Píše sa rok 2013, Bea Ács má 27 rokov a je kráľovnou krásy a modelkou. Dievčina, ktorú kedysi zasiahlo niekoľko výsmechov, ukázalo svetu, že zmenou životného štýlu, pevnou vôľou a vytrvalosťou neexistuje bod, z ktorého sa nedá postaviť. „Výlučne preto som sa vydala touto cestou, pretože  posledných 15 rokov sa mi vysmievalo nespočetne veľa chlapcov. Niekde som cítila v sebe uspokojenie, že by som mohla vstať a ukázať im, že nie som mrzáčka“– mohli sme si vypočuť slová  Bey vo vysielaní programu Fókus na Rtl Klube.

Oficiálna Facebook stránka Bey  je prístupná návštevníkom tu.

Beatrix Ács, poradkyňa životného štýlu, publicistka a redaktorka vo veku 30 rokov navštívila v Štátnej nemocnici jedného z pacientov, chorých na srdce. Ako poradkyňa životného štýlu sa snaží pomáhať chorým, s cieľom zvýšiť povedomie o dôležitosti zmeny životného štýlu. Poučená svojím vlastným šokujúcim príbehom chce otvoriť oči ľuďom, aby zmena životného štýlu nebola len hasením požiaru, lebo vtedy sa už choroby vyvinú. Zmena životného štýlu je vedomé rozhodnutie, ktoré sa v prvom rade zrodí v hlave. Život trénerky životného štýlu sa začína na Margitinom ostrove, kde trénuje v prítomnosti  priateľa, Andrása Gellérta (rozhlasového moderátora). Dve operácie, vrátane 18 cm-ovej jazvy zanechali viditeľné stopy na Beinom  chrbte, sotva sa dokáže ohnúť v páse.

„Ľudské telo cíti čo, kedy a ako dokáže urobiť“ – hovorí Bea.

Bein kolega – tréner András Gellért, ktorý je jej vzorom aj preto, lebo zmenil životný štýl po 40 –ke. Bea pomáha Andrásovi a veľa rozpráva o význame zmeny životného štýlu. András sa tiež až pod vplyvom vážnej choroby naučil, aké je dôležité včas zmeniť životný štýl.  Bea si praje aj v tomto pomáhať ľuďom.

Program RTL Klubu – Fókusz, si môžete pozrieť na nasledujúcom linku:  http://rtl.hu/rtlklub/fokusz/gerincmerevito-utan-modellkarrier

Bea je teraz 30-ročná, jej život sa zmenil pred 15 rokmi. Dostala sa na križovatku, keď absolvovala prvú operáciu. Chodila z nemocnice do nemocnice, kde sa stretla s mnohými chorými deťmi a dospelými. Vtedy sa rozhodla, že sa stane poradkyňou životného štýlu, a bude robiť všetko pre to, aby pacientom pomohla zmeniť životný štýl. Bea najprv zmenila stravovacie návyky,  zdravo sa stravovať neznamená robiť diétu. Zmenila návyky ohľadom raňajok, na ovos vymenila pečivo, konzumuje chia semiačka a spoznala význam detoxikácie, získaný certifikát dokazuje, že aj vie, čo hovorí. Zmena životného štýlu je dlhodobý proces, pacientka, chorá na chrbticu, vďaka zmene životného štýlu v posledných 10 rokoch začala kariéru modelky. Navštívila Bulharsko, Kóreu, Ameriku a Argentínu, v niekoľkých svetových súťažiach zastupovala  Maďarsko a bola zvolená za ženu s  najlepším ženským telom na svete.

Bea vymenila predvádzacie mólo znovu za bežecké topánky.

Dnes znova behá svoje kilometre, a kedykoľvek vie, chodí na návštevu pacientov. Na poslednej návšteve v Národnej nemocnici v Balatonfürede sa stretla s Ottom, ktorého nedávno operovali a dostal by-pass.  Beasi ho vypočula a poradila mu, pripravila ho na jarnú detoxikáciu a odvtedy sleduje jeho život. Jej krédo je pomáhať, cíti, že už tým, že si vypočuje pacientov, im pomôže. Rada ide za chorými, rozpráva sa s nimi, pomáha im. Bea Ács čerpá silu zo svojich chorôb, a teraz chce odovzdať to, čo chodiac po nemocniciach zažila za 15 rokov. Zmena životného štýlu sa stala jej povolaním, a vyzerá to tak, že práve toto naozaj chýba ľuďom. Bea Ács, dievča, o ktorom priniesol Fokusz reportáž nie je nikto iný, ako ja, pisateľ tohto článku. Svojím príbehom chcem pomôcť všetkým tým, ktorí majú pocit, že je potrebné niečo vo svojom živote zmeniť, ale nemajú silu, vytrvalosť, pomoc. Na svojej oficiálnej stránke  na Facebooku zdieľam svoj životný štýl, tam vám viem poradiť. Mnohonásobná vďaka Rtl Klubu za možnosť vlastným príbehom dať silu iným pacientom. Zvláštne poďakovanie patrí Gézovi Polgárovi – reportérovi RTL Klubu – ktorý uvidel v mojej práci dôležitosť týchto akcií.

Bea Ács,  poradca životného štýlu, redaktorka, novinárka

 

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email