Zdravo bez toxínov

O mnohých produktoch tvrdia, že majú  detoxikačné účinky. Medzi nimi sú určite aj také, ktoré spĺňajú očakávania, ale nemali by sme očakávať, že na úplnú detoxikačnú kúru  organizmu stačí piť bylinkové čaje. V tomto prípade totiž nie je cieľom  len  odstraňovanie pozostatkov ťažkých kovov a zvyškov liekov  z organizmu, ale treba jednou cestou doplniť aj potrebné živiny. Účinná detoxikácia znamená aj  očistu  čriev táto prispieva k vstrebaniu doplnených živín.


Iste mnohí z vás už zistili, že užívaním vitamínov alebo doplnkov stravy nedosiahli  vždy vytúžený efekt. Iste  sa cítil podvedení, aj napriek tomu, že s kvalitou výrobkov bolo všetko v poriadku, problém bol skôr v tom, že sa nevedeli správne vstrebať. Dôvodom toho je,  že na  črevnej steny uložené vlákniny zabránia v7znamn7m doplnkov stravy dôjsť do cieľa. Prvým krokom pri detoxikačnej kúre je črevná očista, veď bez toho detoxikačné látky nedokážu účinkovať. Toto samo osebe je už akýsi  detoxikačný program, veď  nános z vláknin, prilepený  na vnútornú stenu hrubého čreva, tu vegetujúce baktérie a parazity poškodzujú organizmus.

Ďalšia  úloha

Aj keď  prvým krokom  – očistou čreva –  pomôžeme  nášmu organizmu, predsa si nemôžeme vydýchnuť. V záujme toho, aby bolo v črevách dostatočné množstvo živých prospešných baktérií, v ďalšej fáze detoxikácie  musíme pomôcť ich rozmnožovaniu.  Rozpadnutá rovnováhu črevnej flóry má zlý vplyv na trávenie a oslabuje imunitný systém. Pre ľudí, absolvujúcich  detoxikáciu  je veľmi dôležité, aby zdravým trávením organizmus dokázal vstrebať látky, neutralizujúce toxíny. Je preto nevyhnutné rovnováhu črevnej flóry upraviť čo najskôr.  

Čo robí detoxikáciu správnou?

Ak  sú vytvorené všetky podmienky k dokonalému vstrebaniu živín, trávenie funguje dobre a steny čriev sú čisté, nadišiel čas, aby sme do organizmu dostali také detoxikačné látky, ktoré sú schopné zbaviť organizmus ťažkých kovov.  V tejto fáze  sú dokonalými pomocníkmi aminokyselin, antioxidanty, vitamíny – hlavne C a B1 – a minerálne látky, ako je napríklad zinok, selén a horčík.

Dokončenie detoxikácie

Pri odstránení toxínov z tela organizmus využíva zásobu vitamínov, alebo významnú časť minerálnych látok.  Počas doby detoxikácie a tieto dôležité látky môžu vylúčiť z tela, Nakoľko pre udržanie zdravia sú veľmi dôležité, treba zabezpečiť ich neustály prísun.  A to najmä preto, že sa nemôžeme úplne vyhnúť tým chemikáliám, ktoré vytvárajú  vždy znova voľné radikály v našom tele. K ich deaktivácii je nevyhnutný neustály  prísun vitamínov a minerálnych látok, takto sa bude schopný náš imunitný systém vyrovnať s toxínmi.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email