Detoxikačný program

Úlohou pečene je filtrovať a zhromažďovať toxické látky v organizme a zároveň ich odstraňovať. Občas ale aj filter potrebuje prečistiť…


O mnohých produktoch sa tvrdí, že majú detoxikačný účinok. Rozhodne existuje dostatok takých dostupných produktov, ktoré nám môžu byť pri detoxikácii nápomocné. Ale aby detoxikačná kúra bola úplná, na to liečivý čaj nestačí. Z organizmu treba odstrániť nielen nahromadené zvyšky ťažkých kovov a pozostatky škodlivých látok, ale treba nahradiť aj chýbajúce živiny, čím sa posilní aj imunitný systém. Úplný detoxikačný program zahŕňa aj očistu čriev, ktorá prispieva k vstrebávaniu doplnených živín.

Detoxikačná kúra – ako začať?

Určite má mnoho ľudí skúsenosti so stavom, keď organizmus nefunguje tak, ako by mal. Na zlepšenie stavu organizmu mnohí užívajú vitamíny, rôzne doplnky výživy – a predsa sa požadovaný efekt nie vždy dostaví.

Výsledkom potom môže byť sklamanie a hnev kvôli zbytočne vyhodeným peniazom, a zúfalé hľadanie ďalšieho riešenia. Problém pravdepodobne nie je v samotnej kvalite vitamínov a doplnkov výživy, ale skôr v ich vstrebávaní. Toxické látky nahromadené počas dlhých rokov – poprípade i za niekoľko desaťročí – zabraňujú v tom, aby sa užitočné doplnky dostali do cieľa.

Prvým krokom, ktorý detoxikačná kúra zaisťuje, je očistenie čriev od nahromadených toxických látok. Na to, aby sa detoxikačné látky mohli vstrebať, je potrebné odstrániť toxické usadeniny zo stien čriev. Toto samo o sebe je už určitý druh detoxikačnej kúry, pretože bežne sa látky z toxických usadenín nachádzajúce sa na vnútorných stenách hrubého čreva uložené za desaťročia dostávajú späť do organizmu, čím organizmus znovu zaťažujú. Zbavenie sa týchto usadenín je naozaj oslobodzujúci pocit, výrazne zlepší našu pohodu a kvalitu života. To je teda prvý krok, ktorý dosahuje úplný detoxikačný program.

Aký postup si vyžaduje detoxikačný program?

Prvým krokom – očistou čriev – sme pomohli organizmu tak, že sme odstránili toxické usadeniny a škodlivé baktérie, nahromadené za dlhé roky na stenách čriev. Vo väčšine prípadov sa počas očisty čriev z organizmu odstránia aj parazity spolu s nakladenými vajíčkami, vďaka čomu získajú prospešné baktérie väčší životný priestor. Na to, aby mohli užitočné baktérie dostatočne osídliť zažívací trakt, musí detoxikačná kúra v ďalšej fáze napomáhať ich rozmnožovanie.

Narušenie rovnováhy črevnej mikroflóry má nepriaznivý vplyv na trávenie a oslabuje aj imunitný systém. Pritom pre človeka, ktorý sa podrobí detoxikačnej kúre, je mimoriadne dôležité, aby sa vďaka zdravému tráveniu mohli vstrebať látky, neutralizujúce toxíny. Detoxikačná kúra má za cieľ zdravie – a na udržanie zdravia je potrebný silný a aktívny imunitný systém. Detoxikačná kúra je nevyhnutná aj na obnovenie rovnováhy črevnej mikroflóry.

Detoxikačná kúra – ako zaručiť, aby bola komplexná?

Keď sú už dané všetky podmienky pre dokonalé vstrebávanie živín, trávenie dobre funguje a aj steny čriev sú čisté. Do organizmu sa musia dostať také detoxikačné látky, ktoré dokážu zbaviť telo ťažkých kovov.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa ťažké kovy dostávajú do organizmu. Napríklad amalgámovými plombami obsahujúcimi ortuť, výfukovými plynmi, alebo chemikáliami, ktoré používame v domácnosti. Je v našich silách vyhnúť sa mnohým toxickým látkam – nefajčiť, neužívať drogy – ale aj napriek tomu sa do organizmu dostáva veľké množstvo škodlivých látok. To je žiaľ nevyhnutný dôsledok našej súčasnej civilizácie. Detoxikačná kúra má za cieľ zbaviť organizmus týchto extrémne škodlivých látok.

Detoxikačná kúra v ďalšom kroku zaistí, aby sa pomocou nej dostali do organizmu aminokyseliny, antioxidanty, vitamíny – hlavne C a B vitamín, minerálne látky – napríklad zinok, selén, horčík, ktoré podporujú pečeň a iné orgány pri vylučovaní toxických látok. Tieto dodané látky viažu a deaktivujú toxické látky. Týmto krokom sa stane detoxikačná kúra komplexná.

Kedy môžeme považovať detoxikačný program za ukončený?

Organizmus používa na odstránenie toxických látok zásoby vitamínov, ako aj podstatnú časť minerálnych látok, ktoré má k dispozícii. V čase, keď prebieha detoxikačná kúra, zásoby týchto životne dôležitých látok sa v organizme vyčerpajú.

Na to, aby organizmus aj ďalej správne fungoval, potrebujeme vitamíny a minerálne látky, preto sa detoxikačný program vo svojej poslednej fáze postará o ich náhradu. Ľudské telo nedokáže úplne eliminovať chemické látky, znečistený vzduch ani stres, čím sa organizmus neustále znovu zaťažuje. Znovu a znovu sa v našom tele vytvárajú voľné radikály, ktoré je však neustále potrebné deaktivovať kvôli tomu, aby náš organizmus optimálne fungoval. Keď sa skončí detoxikačná kúra, je nevyhnutné plynulé zásobovanie vitamínmi a minerálnymi látkami preto, aby bol náš imunitný systém schopný neustávajúceho boja proti voľným radikálom.

Detoxikačná kúra by v tomto zmysle mala trvať vlastne po celý život.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email