Úplná očista tela pomocou potravinových doplnkov

Pre ľudstvo je  úplná detoxikácia tela dôležitá už niekoľko tisícročí. Spomeňme len niekoľko príkladov zo starej čínskej medicíny, severoamerickej indiánskej kultúry a indickej Ayurvedy, všetky sa vážne zaoberajú očistou tela. Kým staré učenia uprednostňujú komplexnosť očisty, moderné kurzy kladú dôraz na správnu výživu. Pri tomto zohrávajú dôležitú úlohu detoxikačné prípravky, ktoré zosilňujú účinky prirodzených samočistiacich procesov a sú schopné nezávisle od seba odstrániť toxíny z organizmu.


Skorá európska medicína a ľudové liečiteľstvo poznajú viacero metód na očistu tela. Bez nároku na komplexnosť sem patrí fínska sauna – ktorej  priaznivé a najdôležitejšie detoxikačné účinky vidí doktor Andrew Weil,  vo „vyhnaní“ toxínov z organizmu cez póry pokožky, resp. zvýšenie krvného obehu –  a použitie pijavíc pri pustení žilou, ako aj užívanie rôznych liečivých elixírov a obkladov. Dôležitosť potenia zdôrazňujú aj vedci  kliniky Nature’s Intentions Naturopathic v Toronte, ktorí upozornili na detoxikačnú funkciu pľúc – pri  hlbokom vdýchnutí.

Pôst a detoxikácia

Je známe, že v európskej kultúre je najstarším spôsobom detoxikácie pôst, ktorý skutočne prispieva k očiste tela, ale napriek tomu nie je isté, že je to najvhodnejší spôsob na úplnú očistu. Dôvod je jednoduchý: aj keď sa počas pôstu tráviaci systém odľahčí a detoxikačné procesy sú účinnejšie,  v prípade ťažkých – napr. na stenách čriev priľnutých – usadenín nemusia nutne priniesť žiadaný a perfektný výsledok. Na dôvažok sa vzhľadom na odopieranie živín môže znížiť v organizme aj počet prospešných črevných baktérií. Práve preto si počas úplnej očisty tela zostavte diétu tak, aby na jednej strane obsahovala dôležité živiny pre telo, na druhej strane pomohla a urýchlila prirodzenú detoxikáciu. Na pomoc tu prichádzajú bioprodukty, mierne preháňajúca zelenina a ovocie,  a samozrejme kvalitné detoxikačné kúry.  Úplnú očistu celého tela nevykonajte len vtedy, ak sa už dostavia nepríjemné príznaky  (únava, poruchy trávenia, bolesti brucha, podráždenosť, poruchy spánku, atď), ale nájdite si čas aj na úplnú detoxikáciu organizmu najmenej dva -trikrát ročne ako prevenciu. Na prirodzenú úplnú očistu slúži Clean Inside kúra na očistu čreva,  ToXi Clean detoxikačná kúra, Aloe Verum Classicum® aloe nápoj, nápoj Green Symbol® mix zelených rastlín a rias, a LymphoAktív® alkalizačná kúra na prečistenie lymfatických uzlín.

Perfektné riešenie pre vyčistenie čreva

Clean Inside čistiacu kúru vyvinuli na základe najnovších výsledkov výskumu, špeciálne  pre najprirodzenejšie a najdôkladnejšie vyčistenie hrubého čreva. Program pozostáva z troch produktov, s ktorými môžete dosiahnuť výsledky pri použití ako jedného, tak všetkých. Čistiaca vláknina Clean Inside® je vysokej kvality,  pomocou vybraných rastlinných vláknin vyčistí hrubé črevo od toxínov a patogénnych mikroorganizmov. Brzdí ich množenie tým,  že absorbuje toxíny. Okrem toho vlákniny prispievajú k voľnému pohybu stolice, a v hrubom čreve sa takto oveľa ťažšie udržia toxíny a parazity. Druhý stupeň Clean Inside kúry na črevnú očistu je antiparazitný výživový doplnok  Parasic®,  ktorý pozostáva zo 17 rastlín, a  účinne detoxikuje pečeň, zlikviduje parazity a ich vajíčka v tráviacom systéme. A napokon detoxikačný prípravok Slim Tea® zabezpečí, aby sa stolica stala pravidelnou.

Vynikajúcim doplnkom je detoxikácia  ToXi Clean

Po črevnej očiste v záujme úplnej detoxikácie organizmu treba zbaviť aj vnútorné orgány škodlivých látok. Vynikajúcim doplnkom Clean Inside detoxikačnej kúry je detoxikačná kúra ToXi Clean, ktorá tiež zahŕňa tri produkty. ToXi ​​Clean®, pri detoxikácii je zodpovedný za čistotu pečene, odstraňuje usadeniny ťažkých kovov (ako je olovo, ortuť), detoxikuje krv, obličky a ďalšie orgány. Súčasťou ToXi Clean kúry je  Detox Vital®., ktorý prispieva k detoxikácii organizmu prísunom minerálov, antioxidantov, aminokyselín, fytonutrientov, a rôznych enzýmov, čím posilňuje imunitný systém.  Tretím členom detoxikačného programu je Swiss Probiotix®, ktorý chráni črevnú flóru, zabezpečujúcu fungovanie imunitného systému.  Najväčšou výhodou je, že na rozdiel od iných podobných produktov, obsahuje desať pre telo dôležitých prospešných probiotických baktérií, takže až u 99 percent ľudí je schopný obnoviť rovnováhu hrubého čreva.

Nezabudnite na alkalizáciu

Dôležitou súčasťou úplnej očisty tela je alkalizácia, pretože v kyslom prostredí sa telo ľahšie usadia škodlivé mikroorganizmy, a ani prirodzené detoxikačné procesy nefungujú správne. Green Symbol kúra popri alkalizácii prečistí aj lymfatický systém a doplní telu základné živiny.

Základom detoxikačnej alkalizujúcej kúry Green Symbol je vysoko kvalitný  Green Symbol®, obsahujúci dvadsaťštyri zložiek -výlučne prírodného charakteru, vrátane pšenice, jačmennej trávy, chlorely a spirulina riasy – urýchľujúcich proces detoxikácie, posilňujú imunitný systém, zabraňujú rastu nežiaducich baktérií, prispievajú k alkalizácii organizmu. Green Symbol® je prášok, kto však dáva prednosť forme tabletky, môže sa rozhodnúť pre produkt Green Icon®. Prečistenie pečene, obličiek, sleziny, krvných pľuzgierov a alkalizáciu podporuje nápoj z aloe vera Aloe Verum Classicum®. Má vynikajúci protizápalový účinok, odstraňuje z tela škodlivé baktérie a prispieva k rovnováhe črevnej flóry s cieľom obnoviť ju a udržať. Vzhľadom k tomu, Aloe Verum Classicum® Na rozdiel od iných je aloe vera produkt, ktorý sa nevyrába pasterizáciou –  95 % podobných výrobkov pripravených pasterizáciou prichádza o väčšinu zdravých rastlinných zložiek – ale je vyrobený lisovaním za studena. Tento proces má za následok uchovanie všetkých prospešných vlastností aloe vera v nápoji. Práve preto nie je náhodou, že Aloe Verum Classicum® je superpotravina, pretože sa v nej nachádzajú základné živiny, minerály a vitamíny, potrebné pre správne fungovanie nášho tela. Jeden liter nápoja obsahuje 8000 mg polysacharidov, zabezpečujúcich liečenie zápalov tráviaceho traktu a  prirodzený pohyb čriev, čo  je skutočne veľké množstvo. Očista čriev a detoxikácia vnútorných orgánov sa stávajú úplnými, keď sa dokončí proces  očisty lymfatického systému. Pod symbolom Green Symbol kúra je aj na toto možnosť, veď LymphoActive® je schopný úplne odstrániť toxíny a usadeniny z lymfatického systému. LymphoActive® je zmes  proteolytických enzýmov, obsahuje beta-glukán, extrakt jablčníka obyčajného, zinok a meď. Robí priepustnými lymfatické cievy, zlepšuje lymfatický obeh, upokojuje zápaly, posilňuje imunitný systém, detoxikuje a obnovuje zdravie. Okrem toho, urýchľuje proces hojenia rán a absorpciu modrín, podporuje odstránenie celulitídy.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email