Účinky detoxikačnej kúry | Kedy je nutná

Absolvovaním detoxikačnej kúry vypudíte z organizmu nahromadené toxíny a odpadový materiál, čím môžete predísť alebo odstrániť takým nepríjemným symptómom, ako je zápcha a bolesti hlavy, zároveň odstránenie toxínov znižuje riziko rakoviny hrubého čreva. Nie je však jedno, akú detoxikačnú kúru si vyberiete: kvalita produktu výrazne  ovplyvňuje účinnosť detoxikácie.


Organizmus sa musí dennodenne vyrovnať s množstvom jedu: je známe, že cukor pridanej hodnoty, živočíšne tuky, uhľohydráty, prísady, číslom E označené potraviny možno nájsť v mnohých predajniach potravín. Netreba však myslieť len na nezdravé potraviny, ale aj na toxíny vo vzduchu, vo vode, ktoré sa dostávajú do organizmu úplne nebadane, a preto sa nemôžu cítiť úplne bezpeční ani tí, ktorí konzumujú biopotraviny. Detoxikačná kúra poskytuje pomoc všetkým už v tom, že časom  nahromadené a uložené  toxíny v tele, spôsobujúce nepríjemné symptómy alebo ochorenia, vyčistí z organizmu. Samozrejme, zdravá strava by nemala byť zanedbávaná, ale len obyčajnou stravou je ťažké organizmu zabezpečiť všetky potrebné vlákniny a živiny.  Z hľadiska efektívnosti je preto vhodnejšia  systematická a dôkladná detoxikačná kúra: môže to byť nielen liek vzniknuté problémy, ale zároveň pomoc pri predchádzaní zdravotných ťažkostí.

Kedy je detoxikačná kúra vhodná?

Toxíny a odpadové produkty zabraňujú správnemu tráveniu, v dôsledku toho nie sú schopné absorbovať také živiny, ktoré by boli životne dôležité pre správne fungovanie organizmu. Nahromadené toxíny však majú negatívne účinky nielen na trávenie, ale ich stála prítomnosť môže viesť rovnako aj k poškodeniu iných orgánov. Preto je veľmi dôležitá detoxikačná kúra, ktorú je vhodné v každom prípade vykonať na jar a na jeseň, ale výhodné je absolvovať ju aj  tri-štyrikrát ročne. Ak cítite akékoľvek ťažkosti, kedykoľvek (ale podľa možnosti čím skôr) vtesnajte do svojho života  jednu detoxikačnú kúru.

Zvážte detoxikačnú kúru, ak si všimnete niektorý z nasledujúcich príznakov:

nepríjemný zápach z úst

● povlak na jazyku

● chronická zápcha

● časté hnačky

● striedanie zápchy a hnačky

nadúvanie

● zmena farby / zápach stolice

● zvýšená produkcia plynatosti

● časté bolesti hlavy, migrény

● zapálená, vyrážková pleť

● kyslý zápach potu

● nevoľnosť

● poruchy spánku

● podráždenosť

● problémy s váhou

divertikulitída

● bolesti brucha

● nevyhovujúce trávenie

● prítomnosť parazitov

reflux

únava

zápach z úst

Detoxikačná kúra môže byť prospešná aj v prípadoch, keď zbadáte časté príznaky zápalu alebo infekčných ochorení, prípadne dostanete nejaké vírusové ochorenie: nakoľko takmer tri štvrtiny  imunitných buniek sa nachádzajú v hrubom čreve, jedy nepriaznivo ovplyvňujú fungovanie imunitného systému. Okrem toho detoxikačná kúra napomáha rozmnožovaniu prospešných baktérií črevnej flóry: tieto mikroorganizmy podporujú metabolizmus, zapájajú sa do tvorby niektorých vitamínov a tráviacich enzýmov, prispievajú k posilneniu obranyschopnosti organizmu – nezabudnite, že stav črevnej flóry určuje účinnosť imunitného systému aspoň na 70 %. Práve preto, ak pocítite príznaky  takého ochorenia, ako je napríklad viróza alebo  infekcia Candida oplatí sa s detoxikačnou kúrou začať čo najskôr.

Blahodarná detoxikačná kúra

Detoxikačná kúra, vykonávaná pravidelne, má blahodarný vplyv na tráviaci systém, jej pomocou možno obnoviť rovnováhu črevnej flóry, takisto môže pomôcť obnoviť aj funkciu pečene, ktorá detoxikuje, čím sa eliminujú  problémy v  črevách, tráviace a metabolické poruchy, časté bolesti brucha. Nakoľko sa po detoxikačnej kúre odpadové látky lepšie vstrebávajú v hrubom čreve, môže plynatosť, nadúvanie a tvorba plynu úplne zaniknúť. Po detoxikačnej kúre sa  môžu eliminovať nielen fyzické, ale aj psychické ťažkosti. Tí, ktorí ju už vyskúšali, uvádzajú, že sa po jej absolvovaní cítia oveľa lepšie, sú plní života, majú viac energie, a nakoľko pominuli zdravotné ťažkosti, posilnil sa ich imunitný systém a zriedkavejšie chorí. Ba čo viac, detoxikačná kúra zohráva dôležitú úlohu aj v  starostlivosti o krásu: je badateľné rýchlejšie hojenie akné a vyrážok, kvalita pleti je lepšia, takisto aj kvalita vlasov a nechtov. Vypudením odpadových látok z tela môžete  okamžite stratiť niekoľko kíl zo svojej váhy, pod vplyvom detoxikačnej kúry zrýchlený metabolizmus a spaľovanie tukov prispieva k tomu, že sa môžete pochváliť plochým bruchom

Kvalitná detoxikačná kúra

Je dôležité vedieť, že len dobre zvolená detoxikačná kúra môže byť skutočne účinná: to  znamená, že samostatne a posilniac pri tom  prirodzené funkčné mechanizmy organizmu vyčistí škodlivé látky z tráviaceho systému. Podobne, ako aj v kozmetike a medzi potravinami  hľadáte kvalitné výrobky, aj na vykonanie detoxikačnej kúry  je vhodné tiež použiť len  vysoko kvalitné a prírodné produkty. Okrem toho je potrebné zvoliť si takú detoxikačnú kúru, ktorá vykoná celú vnútornú očistu tela všetkých troch fáz, detoxikáciu, očistu čreva a odstránenie parazitov, produktmi na to vyvinutými. Okrem toho, pomáha nahradiť chýbajúce živiny a podporuje obnovenie črevnej flóry.

Čo na to vedci?

Výskumníci  National College of Naturopathic Medicine skúmali účinky tradičnej sedemdňovej detoxikačnej kúry. Z výsledkov prieskumu za účasti dvadsiatich piatich dobrovoľníkov  vyplýva, že detoxikačná kúra zvýšením kapacity pečene podporuje zdravé fungovanie tela, prispieva k prevencii chorôb a k zachovaniu, resp. udržaniu všeobecného dobrého pocitu a zdravia.

Vedeli ste, že ?

Jedným z najstarších detoxikačných kúr je pôst, ktorý aplikoval v praxi aj Hypokrates, slávny grécky liečiteľ.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email