Triky proti opici

Niekto má rád víno, niekto pivo, niekto prisahá na destiláty alebo kokteily, všetky nápoje však majú niečo spoločné, a to: v prípade ak z nich vypijeme väčšie množstvo, na druhý deň sa v každom prípade dostaví neželaný stav – „opica“…. Nemusíme sa však ihneď uchýliť k liekom, proti opici existuje mnoho trikov a prírodných riešení. Najlepším a najúčinnejším riešením je detoxikácia.

 

Spomedzi príznakov opice sa takmer u každého objaví silná bolesť brucha, hlavy a závrate, resp. nevoľnosť, ale častým príznakom sú aj citlivosť na svetlo, bolesti svalstva, hnačky a podráždenosť.

 

Čo zapríčiňuje príznaky opice?

Požitie väčšieho množstva alkoholu – a to predovšetkým ak bolo požité v krátkom časovom intervale – silno zaťaží pečeň, pretože sa do nej v krátkom čase „navalí” veľké množstvo toxických látok, ktoré nie je schopná efektívne a úplne spracovať. Klesne hladina cukru v krvi, organizmus sa vďaka odvodňovacím vlastnostiam alkoholu dehydratuje, a klesne aj hladina kália v tele. Nakoľko sa schopnosť pečene rozložiť alkohol oslabí, časť alkoholu sa dostáva priamo do krvného obehu: dočasne poškodí nervové dráhy – prejavom tejto skutočnosti je napr. zhoršenie reflexov – a má negatívny vplyv na fungovanie mozgu. Toto môže mať za príčinu zmätenosť a výpadky pamäti, vo vážnejších prípadoch môže zapríčiniť tiež nekontrolovateľnú činnosť svalov, tiky, problémy krvného tlaku alebo dýchacie problémy.

 

Detoxikáciou proti opici

Perfektné riešenie neexistuje, príznaky opice je však možné zmierniť. Majme na pamäti: všetko, čo urobíme proti opici by sa malo niesť v duchu detoxikácie, nakoľko musíme docieliť opätovné nastavenie rovnováhy v tele. Nejedná sa len o nahradenie vitamínov, stopových prvkov, minerálnych látok: v dôsledku nevykonania detoxikácie organizmu po požití väčšieho množstva alkoholu môže dôjsť k trvalému poškodeniu tráviacich orgánov.

 

Vodu s vodou: najlepšia prevencia

V prípade opice pime čo najviac vody! A to nielen vtedy, ale už aj počas pitia alkoholu a priamo pred odchodom do postele. Takto začnime aj ráno. Takýto spôsobom dokážeme nahradiť tekutiny, ktoré boli z organizmu vyplavené v dôsledku pôsobenia alkoholu a zároveň vytvoríme základ pre častejšie močenie, čím sa podporí prirodzené vyplavenie etylénu z organizmu. Voda je teda skutočným liekom na opicu!

 

Raňajkujme ovocie!

Raňajky nevynechajme v žiadnom prípade, ani napriek tomu, že jedným z príznakov opice je nechutenstvo. Proti opici jedzme ovocie, a jednoduché, ľahko stráviteľné jedlá – hriankou môžeme zmierniť aj pocit pálenia v žalúdku – takto nebudeme ďalej namáhať už aj tak zaťaženú pečeň, obličky a žalúdok. Na hrianku nakvapkajme polievkovú lyžicu medu, aby sme si zvýšili hladinu cukru v krvi. Nech nás ani nenapadne kofeín alebo sýtené nápoje, nakoľko tieto ďalej podmieňujú tvorbu žalúdočnej kyseliny, resp. iritujú sliznicu črevnej steny. Spomedzi ovocia si vyberme banány, ktoré okamžite nahradia kálium, ktorý bol alkoholom z tela vyplavený, je tiež bohatý na vitamíny a minerálne látky.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email