Parazity žijúce v ľuďoch

Väčšina ľudí si ani nevie predstaviť, že aj v ich organizme môžu žiť červy alebo iné parazity. Pravda je však taká, že parazity v zásade nie sú  prieberčivé. Napadnúť môžu kohokoľvek bez rozdielu veku a sociálneho postavenia. Keď sa však už dostanú do organizmu, dokážu ostať nespozorované, až pokým si naše telo neuvedomí deficit najdôležitejších živín. Našťastie, existuje aj účinné riešenie. Detoxikácia nám, totiž, pomôže vyhubiť z tela nežiaducich spoločníkov.

 

Analýzy viacerých výskumov potvrdzujú, že parazity sa nachádzajú  v organizme približne desiatich miliónov ĺudí. Aj napriek tomuto alarmujúcemu faktu sa o nich hovorí zriedkavo. Parazity sú vlastne tabuizovanou témou, preto môžeme s istotou prehlásiť, že spoločnosť  ich neberie na vedomie. Ľudia postihnutí parazitmi sa za svoj stav hanbia a tí ostatní sa nazdávajú, že im sa takáto vec nikdy nemôže prihodiť. Situácia je však opačná, pretože parazity sa môžu usídliť v každom z nás. Napríklad ako dôsledok konzumácie nakazeného bravčového mäsa, nedôsledne umytého ovocia a zeleniny alebo vypitím nekvalitnej vody. Práve takouto formou sa zárodky parazitov dokážu poľahky dostať do organizmu človeka. Parazity môžu existovať  v podobe mikroskopických čiastočiek,ale môžu narásť aj do rekordných rozmerov. Darí sa im v črevách, v svalovej hmote ale i v očiach. Je známych viacero druhov, všetky sú však majstrami v maskovaní sa. Je veľmi ťažké, no nie nemožné,  objaviť ich, pretože naše telo dokáže dokonale signalizovať akýkoľvek problém. Určite nás spoľahlivo upozorní aj na výskyt alebo premnoženie parazitov. Signálom môže byť napríklad častá a bezdôvodná vyčerpanosť alebo prítomnosť vyrážok. Ak sa dlhšiu dobu necítime „vo svojej koži“ , určite dobre spravíme, ak sa podrobíme vyšetreniu stolice. Práve v nej sa totiž nachádzajú zárodky parazitov a správny odborník dokáže ich analýzou včas diagnostikovať štádium napadnutia.

Najčastejšie symptómy

Pri akútnych zápalových a alergických príznakoch netreba opomenúť ani prítomnosť možných parazitov, ktoré dokážu sposôbiť aj poruchy spánku. Charakteristickým príznakom ich existencie v organizme je neustále sa opakujúce svrbenie konečníka, ktorého príčinou je spravidla nakladenie vajíčok parazitmi prebývajúcimi  v hrubom čreve. K ďaľsím neklamným príznakom patrí aj nadúvanie, ekzémy a pretrvávajúca forma žihľavky. Parazity sú schopné spôsobiť aj bolesti svalov a svalovej hmoty, na ktoré, žiaľ, často nestačí ani liečba farmaceutikami. Tu je namieste spomenúť aj odumreté larvy a v ložiskách nakladené vajíčka lariev, keďže zdureniny ako následok sa môžu  vyskytnúť kdekoľvek v tele jedinca – v črevách, v pľúcach, v svaloch, v pečeni ba aj v maternici. Parazity ukrývajúce sa v črevách môžu spôsobiť pretrvávajúci problém s riedkou stolicou alebo naopak, zápchu, pričom v ich výlučkoch sa nachádzajú jedovaté látky, ktoré častokrát ovplyvnia aj fungovanie nervovej sústavy. Výsledkom môže byť neustále pociťujúci stav napätia, návaly hnevu a prejavy agresivity. Neraz sa vyskytnú aj problémy s pamäťou, bolesti hlavy a strata koncentrácie. Toxíny tak ničia imunitný systém, čoho následkom je celková únava, neopodstatnené chudnutie, prejavy prechladnutia a kožné anomálie. Podľa niektorých vedcov má výskyt parazitov v organizme súvis s možným prepuknutím astmy alebo rakoviny.

Detoxikácia a parazity

Pokiaľ sa priemerný človek dožije 40-teho roku svojho života, môže sa pokojne stať, že sa za toto obdobie zozbiera v jeho hrubom čreve až desať kilogramov odpadu. Svojím vysokým obsahom toxínov sa ten stáva nebezpečným pre organizmus, nehovoriac o tom, že takáto „skládka odpadu“ sa stáva výbornou živnou pôdou pre parazity. Znamená pre nich znamenitý úkryt, zdroj potravy ale aj ideálnu ochranu. Pozornosť treba venovať aj tomu, že takto usadení cudzopasníci dokážu z nášho tela zužitkovať všetky pre človeka dôležité živiny. Nám tak neostane nič iné, iba uspokojiť sa zvyškami potravy  a nánosmi v črevách. Preto nie je ničím výnimočným, že pôvod väčšiny ochorení je diagnostikovaný práve v hrubom čreve. Parazity sú k organizmu pripútané, doslova na ňom „lipnú“, čo znamená, že bez našej pomoci sa ich určite nezbavíme. Aj tu však jestvuje riešenie vo forme vhodne zvolenej detoxikačnej kúry, prostredníctvom ktorej sa raz a navždy rozlúčime s nezvanými hosťami. Veľmi účinný je program na očistu čreva Clean Inside, ktorý je okrem vyhubenia parazitov schopný prečistiť aj tráviaci trakt od škodlivých nánosov a toxínov.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email