Proti HPV | Riešením je huba shiitake

V súčasnej dobe neexistuje žiadny skutočný liek proti ľudskému pappiloma vírusu (HPV), ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice a mnohé ďalšie ochorenia. Aj keď existujú vakcíny, účinné sú iba vtedy, ak sa podajú len tesne pred infekciou, v detskom veku. Novú  nádej však predstavuje objav, ktorý dokazuje, že z japonskej huby shiitake pripravený extrakt AHCC je schopný zničiť vírus HPV.


HPV môže spôsobiť veľa ochorení, je dokázané, že  typ 16 aj typ 18 ľudského papilloma vírusu sú zodpovedné za minimálne 70 percent prípadov ochorení rakoviny krčka maternice. Okrem toho niektoré iné druhy môžu spôsobiť ďalšie nádorové ochorenia: na krku, konečníku, hrtane, vagíne, penise vyvinutá rakovina sa v mnohých prípadoch vo vysokom percente spája s niektorým variantom HPV vírusu. Prítomnosť ľudského papilloma je možné zistiť krvným testom, vyšetrenie treba v každom prípade absolvovať, ak sa objavia v oblasti genitálií alebo ich okolí bradavice. Aj keď sa väčšina ľudí infikuje, v mnohých prípadoch je imunitný systém schopný poraziť vírus. Vzhľadom k tomu, že sa šíri sexuálnym kontaktom, najistejší spôsob, ako sa vyhnúť  infikovaniu, je stabilné partnerstvo, alebo sex s ochranou. Účinné môže byť aj očkovanie, ale musí byť podané  detstve – aj chlapcom – je však potrebné vedieť, že vakcína nechráni pred všetkými kmeňmi vírusu HPV.

Huba shiitake zdolá vírus

Ak sa človek nakazí, vyliečenie závisí jedine od  imunitného systému, pretože neexistuje žiadny liek ani liečba proti vírusu. Aj preto je veľmi dôležitý objav vedcov houstonskej  University of Texas MD Anderson Cancer Center, v ktorom bolo dokázané, že pomocou extraktu z japonskej huby shiitake, ktorá obsahuje zlúčeninu AHCC sa podarí s vysokou pravdepodobnosťou túto infekciu zastaviť. Navyše, táto kompozícia môže byť použitá aj ako prevencia. Po veľmi sľubných pokusoch na zvieratách – myši sa nielenže uzdravili, ale ani po tridsiatich dňoch sa vírus neobnovil –  skúmali účinok zlúčeniny AHCC aj na desiatich infikovaných pacientoch. Pacienti dostali požadované denné množstvo (3 gramy na lačný žalúdok) tohto výživového doplnku a po šesťmesačnej liečbe z tela piatich žien tento  vírus úplne zmizol.

Ako to funguje?

AHCC  (Active Hexose Correlated Compound)  je aminokyselina, prirodzený prípravok, obsahujúci polysacharidy a minerálne látky, ktoré sa vyrábajú z mycélie huby – hubového vlákna. Lieči tak, že silne stimuluje imunitný systém, zvyšuje počet vraždiacich buniek, ktoré aktivujú množstvo dendritických buniek, takže organizmus v skutočnosti sám  porazí chorobu. Dendritické bunky sa nachádzajú v  lymfatických orgánoch, sú schopné izolovať antigény a T lymfocyty – bunky, ktoré taktiež dokážu rozpoznať  antigény, ktoré sa práve pod vplyvom antigénov delia –  vyvolávajú pozitívnu a účinnú imunitnú reakciu. Vďaka týmto zložitým procesom je organizmus schopný správne reagovať na zápaly, spôsobené vírusom HPV, ako aj blokovať rast nádorových buniek. Hoci účinky AHCC sú zatiaľ skúmané len na ženách, podľa výskumníkov je takmer isté, že budú účinné aj u mužov.

Vedeli ste, že?

AHCC zlúčenina sa už desaťročia používa na posilnenie imunity. Je úplne neškodná, nie sú známe žiadne nežiaduce vedľajšie účinky.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email