Čistenie čriev: záruka zdravia

Všetci poznáme porekadlo – čistota pol zdravia. Sotva by nám napadlo, aká to môže byť pravda i v prípade, že sa to týka vnútornej čistoty nášho organizmu. Preto sa doporučuje použitie programu na čistenie čriev.


Keď sa rozhliadneme v kúpeľni ktorejkoľvek rodiny, nájdeme tam mnoho kozmetických prípravkov. Na čistenie pokožky a starostlivosť o pokožku, ruky, chodidlá, tvár a zuby používame rôzne prípravky. Zanedbateľné nie je ani veľké množstvo liekov v rodinnej domácej lekárničke, hlavne vtedy, keď prirátame aj takzvané doplnky výživy a vitamíny a taktiež liečivé prípravky. Časť z nich sa môže stať nadbytočnou, keď dokončíme program na čistenie čriev a zbavíme sa značného množstva toxických usadenín uložených v hrubom čreve.

Prečo je program na čistenie čriev potrebný?

Aj keď venujeme akúkoľvek veľkú pozornosť svojmu zdraviu a správnej výžive, v organizme sa predsa len za dlhé roky nahromadia látky, ktoré poškodzujú zdravie, zabraňujú optimálnemu fungovaniu organizmu, čo sa odzrkadlí na našom celkovom stave. Tento škodlivý proces vyvíja svoj vplyv na organizmus postupne, preto si naň zvykneme a domnievame sa, že nemáme žiadne ťažkosti. Pritom však existuje veľa príznakov, ktorých nás môže zbaviť práve kúra na očistu čreva. Aj keď trebárs konzumujeme zeleninu a ovocie z vlastnej záhrady a jeme mäso zvierat z vlastného chovu, ani vtedy si nemôžeme byť celkom istí v tom, že sa do organizmu nedostanú žiadne škodlivé látky. Škodlivé látky sa tak postupne hromadia a spôsobujú ľahšie či výraznejšie ťažkosti. Vhodný program na čistenie čriev tieto príznaky vo výraznej miere zmierni a v mnohých prípadoch aj úplne odstráni. Existuje veľa zdanlivo neškodných, ale nepríjemných príznakov, ktoré vďaka programu na čistenie čriev zmiznú. Program na čistenie čriev nás zbaví nielen nepríjemností, ale pomocou starostlivo naplánovanej kúry môžeme predísť aj vzniku vážnejšieho ochorenia.

Kedy je vhodný čas na očistu čreva?

Veľa príznakov poukazuje na to, že nadišiel čas, aby sa očista čriev podstúpila. Keď na sebe spozorujeme čo i len jeden – dva z týchto príznakov, je to dostatočný dôvod, aby ste podstúpili program na čistenie čriev. V dospelosti sme takmer všetci prežili rôzne problémy s trávením. Existujú ľudia, ktorí mávajú zápchu, u iných sa prejavujú časté hnačky, nadúvanie, prekyslenie organizmu, nadváha, alebo práve naopak, prehnaná vychudnutosť. Na tieto poruchy tráviaceho ústrojenstva môže byť riešením vhodne zvolený program na čistenie čriev. Stáva sa, že sa hlásia také príznaky, ktoré na prvý pohľad nemožno dávať do súvislosti so stavom hrubého čreva. Také sú napríklad zmeny na pokožke, časté bolenie hlavy, únava, alebo všeobecná zlá nálada. Často aj tieto príznaky pomôže odstrániť práve očista čriev. V pozadí častých ochorení, ako je napr. nádcha či influenza, často stoja nahromadené nánosy v hrubom čreve. Pri týchto problémoch môže pomôcť aj program na čistenie čriev.

Prečo je použitie programu na čistenie čriev také dôležité?

Za normálnych okolností, keď strava prechádza cez tráviaci trakt, živiny sa vstrebú a využijú, a toxické usadeniny sa z organizmu odstránia. Odstránenie toxických usadenín ale nie je dokonalé. Časť toxických usadenín sa totiž ukladá na stene hrubého čreva. Tieto usadeniny nielenže zabraňujú vstrebávaniu užitočných živín, ale škodlivé látky z týchto usadenín sa môžu vstrebávať späť. Podstatou programu na čistenie čriev je odstránenie usadenín z hrubého čreva. Odstránenie usadenín z hrubého čreva je dôležité aj preto, lebo sa v nich môžu kolonizovať škodlivé baktérie a parazity. Keď prebieha očista čriev, usadeniny, parazity a ich larvy vrátane vajíčok sa uvoľnia a odstránia z organizmu. Organizmus sa tak zbaví tých látok, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú trávenie a vstrebávanie, alebo organizmus otrávia. Program na čistenie čriev napomáha optimalizáciu tráviacich procesov, prijaté živiny sa efektívnejšie využijú a tak sa vo veľkej miere zlepší celkový stav človeka.

Aké nepríjemnosti sú spojené s programom na čistenie čriev?

Pri počutí slov očista čriev väčšinu ľudí napadne črevný výplach v nemocničnom prostredí so všetkými súvisiacimi nepríjemnosťami. Súčasťou programu na čistenie čriev mimo nemocničného prostredia je síce tiež kompletné vyprázdnenie čreva, čo však nie je ani zďaleka také agresívne, ako sú nemocničné metódy. Očista čriev sa dá veľmi jednoducho spojiť s každodenným životom. Počas užívania iných metód očisty čriev je potrebné dodržiavať špeciálnu diétu, alebo je nutné dokonca hladovať, treba prísne dbať na dodržiavanie predpisov, čo môže byť náročné, často až nepríjemné. Žiaľ, v mnohých prípadoch ani pri dodržaní predpisov a pri znášaní nepríjemných vedľajších účinkov nie je program na čistenie čriev účinný. Neprinesie požadovaný efekt, ani úplnú očistu, ani oslobodzujúci pocit, ktorý má priniesť očista čriev kvôli vyčisteniu celého organizmu. V prípade, že už máte skúsenosti s niektorou z hore vymenovaných nepríjemností, je zrejmé, že ste používali nesprávny produkt pretože očista čriev má v optimálnom prípade prebiehať oveľa jednoduchšie a bez problémov.

Čo ponúka účinný program na čistenie čriev?

Program na čistenie čriev je absolútne účinný, zároveň obzvlášť šetrný. Jeho použitie je v plnej miere zlučiteľné s každodennými povinnosťami, nie je potrebné meniť ani stravovanie ani iné zvyky. Na základe skúseností s použitím programu na čistenie čriev nerátame so žiadnymi prudkými reakciami. Odporúčaná doba čistenia čriev sú tri mesiace. Taký dlhý čas je potrebný na to, aby sa úplne odstránili toxické látky a usadeniny, nahromadené počas dlhých rokov. Už počas realizácie programu na čistenie čriev, sa postupne vytrácajú problémy s trávením a so stolicou, bolesti a nepríjemnosti, dokonca aj tie najodolnejšie príznaky. V prvotnom štádiu realizácie programu na čistenie čriev, môžu nastať krátkodobé nepríjemné pocity, ale tie onedlho vystrieda pocit úľavy. Očista čriev naplní ľudí, ktorí ju podstúpili, energiou, cítia sa po nej neúnavní a ako znovuzrodení. Vytratia sa migrény, pokožka sa stane krajšou a napne sa a vlasy sú zdravšie. Po odstránení toxických usadenín nám program na čistenie čriev dopomôže aj k tomu, že sa doslovne staneme ľahšími, získame aj ploché brucho. Jeho použitím odchádzajú z organizmu parazity, škodlivé baktérie, zanikne infekcia spôsobená candidou, a aj niektoré alergické reakcie.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email