Spaľovanie tukov kardio tréningom – Doma

Správne množstvo a intenzita cvičenia je najlepšia diéta. Zvlášť efektívne spaľovanie tukov dosiahnete kardio tréningom, alebo takým druhom pohybu,  ktorý môžete vykonávať aj doma: nie sú k tomu potrebné žiadne zložité zariadenia.


Ak sa chcete zbaviť nabratých kíl, miesto zdĺhavej diéty si vyberte radšej šport, každodenný pohyb: chráni vaše zdravie, prispejete ku skrášleniu svojho tela, oživíte ducha. Mnoho ľudí však nie je ochotných ísť do telocvične, pre nich je vhodné riešenie pre spaľovanie tukov doma, pomocou kardio tréningu, ktorý rýchlo a efektívne odstraňuje prebytočné kilá.

Buďte prezieraví

Najväčšou prednosťou spaľovania tukov kardio tréningom je cvičenie doma, alebo dokonca vo voľnej prírode. Uvedomte si však, že úspech cvičenia závisí od vašej vytrvalosti. Je bežné, že tí, ktorí chcú schudnúť, hneď v prvých dňoch preženú dávku  tréningov, presilia svoj organizmus, a ani napriek tomu nedosiahnu želaný viditeľný váhový úbytok, sklamane zanechajú pohybové cvičenie.  Z tohto dôvodu je potrebná trpezlivosť, pretože spaľovanie tukov kardio tréningom neprináša žiadne viditeľné výsledky za týždeň alebo dva. Dôležité je stupňovanie a umiernenosť, treba dbať o to, aby sme ani počas cvičenia doma nepresilili organizmus!

Nikdy nie je neskoro začať

V prípade, že sa rozhodnete pre spaľovanie tukov kardio tréningom doma, zvážte nasledujúce tipy.

  • Jednoduchosť: domáci kardio tréning by mal byť jednoduchý a dobre cielený.Nemusíte sa učiť desiatky foriem pohybu.
  • Praktickosť: pri domácom tréningu si zvoľte také cvičenia, ktoré nevyžadujú komplikované zariadenie.
  • Účinnosť: domáci kardio tréning je najúčinnejší, ak je správne moderovaný, intenzitu každodenného cvičenia zvyšujte primerane.

Na začiatok domáceho kardio tréningu si určite konkrétny dátum – podľa možnosti začnite v pondelok – cvičte aspoň trikrát týždenne po dobu najmenej 30-40 minút. Prepojte kardio tréning s posilňovacími cvikmi, ale ak chcete len schudnúť, stačí opakovanie kardio pohybových cvičení. Prednosťou zmiešaného cvičenia je, že spaľuje nielen tuk, ale aj formuje postavu, zlepšuje vytrvalosť, takže sa menej vyčerpáte. Nie je na škodu, ak sa naladíte na cvičenie nielen intelektuálne, ale aj fyzicky:  pred plánovaným dátumom sa zbavte škodlivých návykov a prejdite na správnu výživu. Dôkladná detoxikačná kúra pomôže ešte viac, zvyšuje efektivitu účinnosti spaľovania tukov kardio tréningu, pretože telo, zbavené toxínov rýchlejšie reaguje na pozitívne podnety, zrýchlený metabolizmus zvyšuje viditeľnejšie chudnutie.  Aby ste zažili väčšiu zábavu pri cvičení, počúvajte veselú, rytmickú, dynamickú hudbu! Kardio tréning je efektívny vtedy, ak sa spáli aspoň 500 kalórií denne  a viac, než by spotreboval aj ináč organizmus.

Kardio tréningové cvičenia

  • Skákanie cez švihadlo: jedno z najjednoduchších a najviac efektívnych cvičení na spaľovanie tukov. Bez ohľadu na intenzitu skákania cez švihadlo spálite 400 kalórií za 30 minút.
  • Tanec: na spaľovanie tuku sú najlepšie rýchle rytmické tance – rumba, salsa, atď.- ale akýkoľvek iný „skackajúci“ tanec dobre zapadá do kardio tréningu: pomôže sa vám zbaviť 600 kalórií za hodinu.
  • Jump a step: Táto forma cvičenia vám pomôže zbaviť sa nielen kalórií, ale formuje a posilňuje aj stehná a boky. Nie je k tomu potrebné nič iné, len niekoľko schodov – ak ich nemáte poruke stačí aj obyčajný šamlík –  na ktorý stúpate striedavo jednou a potom druhou nohou rýchlym tempom. Celkový počet spálených kalórií za 45 minút sa pohybuje medzi 300-600.
  • Beh: s vynikajúcou účinnosťou spaľovania tukov vás urobí vytrvalejšími a svalnatejšími. Za hodinu behu v závislosti na rýchlosti spálite 300-600 kalórií.

Vedeli ste, že?

Ak sa rozhodnete pre zmiešaný kardio tréning, v závislosti od fyzickej kondície vystriedajte po 10 – 20 minútach kardio tréning posilňovacími cvikmi.

Vykonajte minimálne:

  • 5 klikov
  • 10 sed-ľahov
  • 15 drepov

Tieto tri cvičenia postupne striedajte po dobu 10 minút, potom znovu spustite kardio tréning!

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email