Nárast svalovej hmoty detoxikáciou

Z fyziologického hľadiska môžete nárast svalovej hmoty dosiahnuť dvoma spôsobmi: alebo narastú svalové bunky – ide o hypertrofiu – alebo narastie počet buniek – ide o hyperpláziu.  Akúkoľvek metódu si vyberiete, skutočne dobrý výsledok docielite len vtedy, ak tomuto zvýšeniu svalovej hmoty pomôžete detoxikáciou.


Zdravá výživa pri snahe o dosiahnutie nárastu svalovej hmoty je rovnako dôležitá ako pravidelné cvičenie.  Neodpustiteľná je pravidelná strava z proteínov, tvorených z aminokyselín,  pretože tieto sú zodpovedné za správne fungovanie svalov a ich nárast. Dosiahnuť dobre vypracované, veľké svaly nie je len výsledok denného niekoľkohodinového tréningu.  Čo sa týka výživy, tí, čo túžia po väčších svaloch a týka sa to najmä kulturistov, zvyšujú spotrebu predovšetkým tukov, bielkovín a sacharidov. Veľmi dôležité je zladenie, napríklad na to, aby sa proteíny po tréningu  riadne vstrebali do tela, je potrebná inzulínová stimulácia: toto môžu vyvolať potraviny pomaly rozložiteľné, napr. sacharidy alebo určité medy.

Zaobchádzajte opatrne s proteínmi

Za nárast svalovej hmoty sú zodpovedné esenciálne a neesenciálne mastné kyseliny. Kým dvanásť neesenciálnych mastných kyselín produkujú  iné mastné kyseliny, osem esenciálnych mastných kyselín nie je schopný organizmus vyprodukovať sám, je potrebné to vyriešiť pomocou rôznych potravinových doplnkov. Nadmerná konzumácia proteínov – denná dávka v rozmedzí od 0,75 do 1 g, u športovcov až 1,4 g  – sa neodporúča, pretože prísun proteínov vo veľkých množstvách môže spôsobiť poškodenie pečene a obličiek. Aj od tohto nebezpečnejšie môžu byť medzi kulturistami veľmi obľúbené anabolické steroidy alebo ich deriváty, najmä efedrín alebo prípravky, ktoré majú podobné zloženie.

Pomáha detoxikácia

Často sa stáva, že profesionálne navrhnuté, pravidelné tréningy a k tomu správna výživa neprinesie želaný výsledok nárastu svalovej hmoty. Vo väčšine prípadov to zapríčiňuje  prekysľovanie, pretože toxíny sa len čiastočne  a ťažšie vylúčia z organizmu. Nahromadené toxické látky a v tráviacom trakte a nadmerné množstvo škodlivých baktérií, húb zabraňujú vstrebaniu živín, ktoré podporujú nárast svalovej hmoty. V tomto prípade je najlepším riešením všeobecná detoxikácia, a najmä črevná očista, pretože po očiste sa významne zvýši možnosť nárastu svalovej hmoty. Detoxikácia navyše odstráni škodlivé toxíny z črevného systému. Pomôcť môže aj zvýšený príjem tráviacich enzýmov, zabezpečením vhodného metabolizmu sa aj nárast svalovej hmoty zjednoduší.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email