Antiperspirant po domácky: prirodzené a účinné riešenie

Nedôverujete produktom z obchodu obsahujúcich hliník a iné chemické látky? Viac veríte prirodzeným riešeniam? Potom si pripravte vlastný domáci dezodorant, ktorý si môžete aromatizovať podľa vlastného výberu.


Väčšina hotových produktov pridáva k antiperspirantom hliník, alebo nejakú zlúčeninu hliníka a tak zabraňujú poteniu. Neexistuje jednoznačný dôkaz, že hliník, nachádzajúci sa v antiperspiračných produktoch bezprostredne poškodzuje zdravie, alebo že by jeho pôsobením vzrastalo riziko vzniku zhubných nádorov, mnohí ľudia sa predsa radšej týmto produktom vyhýbajú, ako aj tým, ktoré obsahujú iné chemikálie. Pre nich sú po domácky pripravené dezodoranty a antiperspiranty lepším riešením, pretože tieto domáce výrobky v sebe prídavné látky neobsahujú. Takými sú napr. zmesy vytvorené z kokosového oleja, kukuričného škrobu a sódy bikarbóny, ktoré sa dajú rýchlo pripraviť aj v domácich podmienkach.
 

Základné suroviny:

  • 30 gramov kokosového oleja
  • 2 lyžice kukuričného škrobu
  • 2 lyžice sódy bikarbóny
  • 20-25 kvapiek esenciálneho oleja, výber z najobľúbenejších

Príprava:

Dôkladne premiešame prvé tri zložky, a vkvapkáme doň zvolenú aromatickú látku. Dbajme o to, aby sa suroviny premiešali.  Hotovú zmes dajme do prázdnej nádoby z guľôčkového dezodorantu. Domáci dezodorant, bez chemikálií a so zaručene dobrou vôňou možno skladovať zhruba tri mesiace. Pokiaľ by sme mali radšej trvanlivý výsledok, nezabúdajme, že domáci dezodorant zbavený chemikálií neposkytuje 24 hodinovú ochranu pred pachmi, Jeho účinok však predĺžime, keď našu zmes obohatíme niekoľkými kvapkami esenciálnych olejov z borievky, levandule, ruže alebo bergamotu.

Esenciálne oleje s antiperspiračným účinkom

Keď hľadáme antiperspiračný esenciálny olej, myslime pritom na náš typ pokožky, a na to, že vôňa má odzrkadľovať náš vkus a osobnosť.

Naša ponuka vôní

  • Pri mastnom a silnom potení: čajovníkový a mirhový esenciálny olej.
  • Na citlivú pokožku: nechtíkový olej
  • Na suchú pokožku: ylang-ylang, ružový esenciálny olej
Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email