Zbavme sa akné | Prirodzene aktívnym uhlím

Žiaľbohu, akné nie je výlučne problémom  obdobia dospievania , i keď je neodškriepiteľné, že ho vo väčšine prípadov spôsobujú hormonálne zmeny. U mnohých žien sa preto objaví práve medzi 30. a 45. rokom veku. Netreba sa však zľaknúť, akné sa dá liečiť, a to aj prírodnou metódou. Mimoriadne účinným prostriedkom je aktívne  uhlie!

 

 

Akné je nielen zdravotný ale aj estetický problém: starosť spôsobuje hlavne ženám, pretože (veď) ani silnejší make-up nedokáže  prekryť menšie či väčšie fľaky a hrboľčeky. Jeho vývoj súvisí najmä s hormónmi. Jednou z príčin jeho vzniku je zvýšená produkcia mazu, čo vedie k tvorbe akné a čiernych komedómov , ale často sa stáva, že dôvodom je práve upchatie pórov toxínmi v dôsledku nesprávneho čistenia pleti. Výskumy dokazujú, že niektoré baktérie nesú zodpovednosť za zvýšenú produkciu kožného mazu.

Našťastie, existuje riešenie!

Bez ohľadu na príčinu vzniku akné , pohľad na vyrážky a komedómy nie je práve príjemný: pokožka sa zdá byť zanedbaná, neošetrená a príliš lesklá – make-up sa na nej udrží len krátky čas, často veľmi svrbí, dokonca sa môžu objaviť aj bolesti. Mnohí z nás si vriedky vytláčajú a pokúšajú sa ich zbaviť krémami s obsahom rôznych umelín , príp. ich prekryť  , čo však situáciu len zhoršuje. Na liečbu akné však existuje aj prírodná metóda, ktorá je navyše veľmi účinná a môže sa realizovať aj v domácom prostredí!

Aktívnym uhlím (Uhlie) na akné

Ak chcete dosiahnuť, aby bola vaša pleť jemná a žiarivá, rozhodne používajte) krémy, masky, mydlá a pleťové vody s obsahom aktívneho uhlia. Rýchlo vás zbavia komedómov a akné bez podráždenia alebo akýchkoľvek vedľajších účinkov. Aktívne uhlie v priamom kontakte s pokožkou viaže na seba) nielen vlhkosť, ale aj nečistoty a škodlivé, póry zanášajúce látky  prichytené na epiteloc), následkom čoho vzniká akné. Takto rozpustené nečistoty je možné ľahko a dôkladne odstrániť. Dôležitým aspektom aktívneho uhlia je, že má vynikajúce antibakteriálne účinky, čo prispieva k zamedzeniu tvorby akné a  pupienkov, predchádza infekcii a upokojuje podráždenú pokožku.

Vedeli ste, že?

Využitie aktívneho uhlia v kozmetike (Kozmetické použitie aktívneho uhlia) nie je žiadna novinka : už v starovekom Egypte ho používali na ošetrenie pleti a čistenie rán. V XVII. storočí ho začali vedecky skúmať, a zistili, že dokáže ochrániť pokožku  pred škodlivými vonkajšími a vnútornými faktormi.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email